خلاصه مطالب:

معرفی بلژیک

تور بلژیک؛ بلژیک کشور اروپایی کوچکی است که تاریخ اروپا را با حوادث بزرگی که در آنجا اتفاق افتاده به ثبت رسانده است.
آنچه از تاریخ این کشور اتفاق افتاده را در بزرگترین موزه‌های بلژیک می‌توان ملاحظه کرد. وجود موزه‌های معروف بلژیک خود به تنهایی شوقی ایجاد می‌کند تا هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب نماید.
همچنین بناهای تاریخی، طبیعت زیبا و شورانگیز و همچنین خوراکی‌های معروفی همچون سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی و شکلات معروف آن گردشگران را راغب می‌کند تا جهت تنوع در سفر توربلژیک را برای مسافرت خارجی خود انتخاب نمایند.
گرچه تنوع زیادی در معرفی تورهای مسافرتی وجود دارد که هر یک پک سفر خود را متمایز می‌دانند اما شما با انتخاب یک تور بلژیک مطمئن برای داشتن یک سفر بیدغدغه تقریبا نصف راه را رفته اید و سفر خود را بیمه و تضمین نموده‌اید.
انتخاب یک لیدر خوب برای سفر بسته به اینکه سفر شما یک سفر کاری و اقتصادی باشد یا صرفا یک سفر گردشگری و سیاحتی خیلی اهمیت دارد.
پس درگزینش یک تور بلژیک نمونه و ممتاز دقت لازم را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص بهترین تورگردانان های مسافرتی از طریق وب سایت دفاتر گردشگری و مسافرتی اقدام نمایید.

اطلاعات لازم برای سفر به بلژیک

اطلاعات لازم برای سفر به بلژیک

از جمله اطلاعاتی که در زمان سفر اهمیت دارد، آگاهی از زبان و گویش مردم آن منطقه است. حتی لازم است تا حدودی با فرهنگ و قوانین آن کشور نیز آشنا باشیم. 60% مردم کشور بلژیک به زبان هلندی صحبت می‌کنند و40% زبان و گویششان فرانسوی دارند. خوب است قبل از سفر یک سری از جملاتی که در سفر نیاز داریم، مثلا دیالگوهای مربوط به خرید، یا رزو هتل و گرفتن تاکسی و دیالوگ اولیه را برای ارتباط با اماکنی که قرار است از آن‌ها دیدن کنیم بدانیم.
اینجاست که اهمیت سفر از طریق تورهای مسافرتی بیشتر خود را نشان می دهد چون آن‌ها با وجود مترجم، این ارتباطات را برایمان آسانتر می‌کنند.

همچنین با کمک راهنمای تور گردشگری بهتر می‌توانیم فرهنگ بلژیک را دانسته و توجه نمائیم. مثلا مردم بلژیک حساسیت و دقت زیادی به نظافت فردی و عمومی دارند. و رعایت بهداشت شهر برایشان خیلی مهم است.
از طرفی با وجود اینکه مردم بلژیک بسیار شوخ طبع هستند اما کسی حق ندارد حتی به شوخی کشور آن‌ها را کوچک و ضعیف بداند. در خصوص اختلاف ساعت این کشور با تهران نیز لازم است مطلع باشیم ساعت رسمی این کشور حدود یک ساعت و نیم از تهران عقبتر می‌باشد.

سفر با تور بلغارستان

مناطق گردشگری کشور بلژیک

اشاره داشتیم که تنوع مناطق گردشگری در این کشور کم مساحت بسیار زیاد است.
دور از واقعیت نیست اگر بگوییم بیشتر کسانی که کشور بلژیک را برمی‌گزینند علاقه مندان تاریخ و پژهشگران علم تاریخ است چرا که بیشترین بخش مناطق گردشگری این کشور زیبا و پر خاطره به بناهای تاریخی که مملو از داستان‌های کهن اساطیری است باز می‌گردد.
بطور مثال اگر به دانش تاریخ علاقهمند هستید و طی یک تحقیق تاریخی به بلژیک سفر نموده‌اید حتما عبور از خیابان‌های باریک شهر مشهور بروژ را که به زمان تمدن قرون وسطی باز می‌گردد از دست ندهید.
قسمتی از کشور بلژیک آثار به جای مانده از جنگ‌های جهانی اول و دوم و نبرد معروف وارترلو هنوز هم حرف های ناگفته زیادی را برای گردشگران تاریخی دارد.
همچنین چند کلیسای بزرگ در بلژیک وجود دارد که قدمت بنای آن به قرن‌ها قبل بر می‌گردد که برای پژوهشگران باستان شناسی بسیار جذاب است.
در این سفر حتما تور بلژیک شما را برای دیدن زیبایی مناره، برج و ناقوس دو کلیسای بزرگ سنت باوو و برج ناقوس کلیسا، کلیسای خون مقدس و نیز قلعه تاریخی گراون استین خواهند برد.

سفر با تور ترکیه

مناطق گردشگری کشور بلژیک

هزینه غذا و رزرو هتل در کشور بلژیک

تور بلژیک در پک خدمات خود حتما اقامت در بهترین هتل‌ها را برایتان انتخاب می‌کند. هتل‌هایی که هم از نظر قیمت مقرون به صرفه باشند و هم طبخ غذاهای ایرانی را با ذبح اسلامی و متناسب با مزاج ایرانیان داشته باشند.
مسلما هزینه هتل‌های بلژیک مانند سایر کشورهای دنیا در فصل‌های پر سفر بالاتر است.

اما شما در انتخاب هتل تک ستاره و یا چند ستاره با توجه به نقدینگی خود مختارید و قطعا تورهای گردشگری در زمان قرارداد چند هتل خوب را به تنوع قیمت و خدمات به شما پیشنهاد می‌کنند پس از این بابت آسوده خاطر باشید.
این نکته هم در نظر داشته باشید که حتی اگر یک هتل سه یا چهار ستاره را نیز انتخاب کنید از نظر خدمات و امکانات و بهداشت چیزی کم ندارد حتی با انتخاب یک هتل تک ستاره شاید شما در طول سفر اصلا نیاز به ویآیپی مخصوص آن پیدا نکنید چون اموری فوق برنامه و نیاز شما هستند.
همچنین در انتخاب اینکه برای صرف غذا در رستوران های بلژیک چند یورو خرج کنید کاملا دستتان باز است. تور بلژیک چون رابطین پر تجربه ای را در سایر شهرهای بلژیک دارد شما را با بهترین و به صرفهترین رستوران‌ها آشنا می‌کند.

بهترین تور مسافرتی برای سفر به بلژیک

یک تور مسافرتی خود بسته به آیتم‌هایی که برای مسافر در اهمیت بیشتری قرار می‌گیرد، سعی می‌کند ارائه خوبی داشته باشد.
اگرچه سفر با تور بلژیک یک سفر جمعی بوده و نظر جمع مهم است اما تور مسافرتی در همان روز اول مراجعه و قرارداد، از صفر تا صد برنامه سفر را که برایتان در نظر گرفته با تمام جزئیات شرح می‌دهد.
حتی با مراجعه به سایت مربوط به همان موسسه گردشگری می توانید از لیست برنامه‌ها و هتل‌های رزوی و حتی منوی غذاها مطلع شوید.
مجموعه‌ای که جامع ترین پکیج مسافرتی را با بهترین هزینه معرفی کند قطعا در الویت انتخاب‌ها قرار می‌گیرد. همچنین برخی از تورهای مسافرتی علاوه بر لیدر و مترجم یک پزشک نیز به همراه گروه خود دارد.
حوصله و صبوری در طول مدت سفر، توانایی ارتباطگیری با سلایق متفاوت یکایک مسافران، حس صمیمیت در عین احترام به حقوق همسفران و تسلط کامل بر تمام مناطق گردشگری از نظر تاریخی وزیبایی شناختی از جمله ویژگی‌هایی است که قطعا تور مسافرتی خوب و برجسته را ممتاز می‌سازد.

تور بلژیک و بهترین زمان مسافرت

تور بلژیک و بهترین زمان مسافرت

قطعا اینطور می‌پسندید که در بهترین شرایط آب و هوایی به بلژیک سفر نمایید.
پرگردشگر ترین فصل سفرهای بلژیکی به ماه‌های ژوئیه و اوت اختصاص دارد و بهترین زمان سفر به بلژیک از اواسط ماه آوریل شروع شده و تا اواسط ماه اکتبر ادامه دارد.
معمولا اوج سفرهای بلژیک با توجه به آب و هوای معتدل در این ماه‌ها موجب می‌شود که هزینه سفر نیز بالاتر رود.
اینجاست که بسیاری از مسافران مصمم هستند تور بلژیک را در ماه‌های خلوت سال که تراکم مسافر کمتر است انتخاب نمایند.
علاوه بر آب و هوا، آنچه زمان سفر را در بلژیک خاصتر می‌کند جشنواره‌های فصلی و فستیوال‌های متنوع و متعددی است که اجرا می‌شود.
بطور مثال فستیوال موسیقی در شهر رویایی بروکسل از جمله زمان‌هایی است که مسافران زیادی را میزبانی می‌کند.

اطلاعات تکمیلی سفر به بلژیک

ساعت ایران از بلژیک ۲:۳۰ جلوتر است.

در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی  صحبت می‌شود و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل صحبت می‌شود.