خلاصه مطالب

معرفی بانکوک

تور بانکوک؛ بانکوک به عنوان پایتخت کشور تایلند یکی از زیباترین و در عین حال ارزان‌ترین شهر‌هایی است که در استاندارد جهانی گشت‌و‌گذار‌های جهانی محسوب می‌شود.
این شهر دارای ۹ میلیون نفر جمعیت است و با داشتن مساحتی حدود ۱۶۰۰ هزار کیلومتر جز بزرگترین شهرهای دنیا است. زبان رسمی کشور تایلند و شهر بانکوک تایلندی و واحد پول آن بات می‌باشد. شهر بانکوک در طول سال آب و هوای گرم و بارانی دارد و از آن‌جایی که در طول فصل بهار و ماه‌های فروردین تا خرداد بسیار گرم است بهترین زمان برای مسافرت فصل زمستان می‌باشد.
از آن‌جایی که شهر بانکوک از نظر هزینه‌های محتمل در دوران سفر شهر ارزانی است بنابراین بسیاری از گردشگران گردش به بانکوک را در برنامه‌ی خود قرار داده‌اند.

ویژگی‌های تور بانکوک

یکی از ویژگی‌های تور بانکوک ارزان و لوکس بودن آن است. زیرا شما به راحتی می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی کم خدمات و امکانات لوکس و زیبایی را در اختیار داشته باشید. برای مثال شما می‌توانید هتل مشهور و زیبایی را تنها با یک سوم قیمت سایر پایتخت‌های کشور‌های جهان در بانکوک رزرو کنید. از طرفی اخذ ویزای بانکوک نیز بسیار آسان است و به راحتی می‌توان آن را دریافت کرد.

ویژگی‌های تور بانکوک

ویزای تایلند

از شرایط دریافت ویزای تایلند گردش حساب یک ماهه‌ی اخیر شما می‌باشد. در واقع شما می‌توانید با داشتن تمکن مالی ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومانی ویزای بانکوک را دریافت کنید. ویزای تایلند به دو صورت صادر می‌شود.

نوعی از ویزا پنجاه و هشت روزه است که ویزای سینگل نیز نامیده می‌شود و نوع دیگری از آن نیز ۶ ماهه صادر می‌شود. ویزای سینگل معمولا توسط شرکت‌های کارگزاری به راحتی اخذ می‌شود و هزینه‌ی دریافت آن ۳۷ یورو می‌باشد. اما ویزای مولتی یا به عبارتی ویزای ۶ ماهه به علت دراز مدت بودن آن هزینه‌ی نسبتا بالایی دارد و جهت اخذ آن باید ۱۵۰ یورو پرداخت کرد.

دریافت ویزای تایلند نیازی به تعیین وقت قبلی توسط سفارت ندارد و از آن‌جایی که گردشگران و مسافران به صورت شخصی‌ نمی‌توانند اقدام به اخذ ویزا کنند از این رو از طریق آژانس‌ها و کارگزاران ویزای تایلند و بانکوک باید جهت اخذ ویزا اقدام کنند. مجموعه دیپارول در کنار ارائه برنامه‌های مرتبط با تور بانکوک، خدمات تور بالی را نیز ارائه می‌کند.

فصل‌‌های شهر بانکوک

شهر بانکوک دارای سه فصل است. این فصول شامل فصل گرم، فصل بارانی و فصل خنک می‌باشد. آب‌وهوای شهر بانکوک در طول سال گرم و شرجی است و از این رو به مسافران پیشنهاد می‌شود که آبان تا اسفند را به عنوان فصل و ماه‌های سفر خود به بانکوک انتخاب کنند.
اما مسافرانی که می‌خواهند سفر ارزان‌تری داشته باشند می‌توانند در ماه‌های تیر تا مهر به بانکوک سفر کنند. زیرا در فصل‌های بارندگی معمولا تعداد مسافران بسیار کم است و افراد کمتری جهت خرید بلیط بانکوک اقدام می‌کنند.

فصل‌های شهر بانکوک

قیمت تور بانکوک

هنگام تعیین قیمت تور بانکوک ابتدا باید به خدمات ارائه شده توسط شرکت کارگزاری تور بانکوک توجه کرد. مواردی همچون کیفیت هتل محل اقامت، کلاس پروازی، ساعت پرواز، تعداد روز‌های اقامت، تعداد گشت‌ها، مستقیم یا غیر مستقیم بودن پرواز از جمله موضوعاتی هستند که بر روی قیمت تور بانکوک تاثیر می‌گذارند.
در واقع مسافران باید به چنین مواردی توجه کنند برای مثال هر چه فاصله‌ی هتل‌‌های در نظر گرفته شده برای مسافران به مرکز شهر نزدیک باشند و به محل‌هایی همچون فرودگاه، مرکز خرید و تفریحگاه‌ها فاصله‌ی کمتری داشته باشند از این رو قیمت‌شان نیز بیشتر خواهد بود.
جهت خرید تور بانکوک باید از یک ماه قبل اقدام کنید و برنامه ریزی‌های خود را جهت سفر انجام دهید.
گاهی اوقات نیز می‌توانید از تور‌های لحظه آخری بانکوک استفاده کنید در این صورت جهت گرفتن ویزای فوری به زمانی حدود ۳ روز کاری نیاز دارید که یک هفته قبل از سفر می‌توانید به راحتی آن را دریافت کنید. مجموعه دیپارول در کنار ارائه برنامه‌های مرتبط با تور بانکوک، خدمات تور سریلانکا را نیز ارائه می‌کند.

نکاتی که باید پیش از سفر به بانکوک بدانید:

یکی از پیشنهاد‌های مهم برای گردشگرانی که به بانکوک سفر می‌کنند این است که مقداری از بودجه‌ی مد نظر خود را به واحد پول رایج آن مقصد تبدیل کرده و بخشی از آن را نیز به دلار یا یورو تبدیل کنند و به همراه خود داشته باشند. جهت تبدیل پول در کشور تایلند ‌می‌توانید به کیوسک‌های صرافی موجود در خیابان‌های بانکوک مراجعه کنید و به راحتی پول‌های خود را تبدیل کنید.

تنوع غذایی در بانکوک از جمله مواردی است که نزد گردشگران محبوبیت زیادی دارد. از این رو یکی از متداول‌ترین سوال‌های مسافران درباره‌ی رستوران‌های بانکوک می‌باشد. جهت انتخاب رستوران مناسب گردشگران می‌توانند از تجربه‌های قبلی مسافران استفاده کنند.

در بانکوک هتل‌های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها خدمات متنوعی را برای مسافران ارائه می‌دهند. اما باید چندین نکته‌ی مهم را برای انتخاب هتل در نظر گرفت از جمله این‌که قیمت هتل، دسترسی و نزدیک بودن هتل به محل‌ها و اماکن تفریحی و حتی فرودگاه از نظر آسودگی برای مسافران باید نکات مهمی باشد. بسیاری از گردشگرانی که به بانکوک سفر کرده‌اند از نظر خدماتی همچون نظافت، گشت‌ها، کیفیت غذا و نوشیدنی‌ها و برخورد کارکنان از هتل‌های بانکوک راضی بوده‌اند. همچنین توصیه‌ی ما به شما این است که اگر به دنبال هتل‌های مناسبی می‌باشید mandaria oriental, chakrabongse villas, the sukhothai Bangkok, the Siam, Bangkok publishing residence از بهترین هتل‌های شهر بانکوک می‌باشند.

در بانکوک هزینه‌های روزانه‌ی شما نسبت به پرداخت‌های هفتگی مسافرت‌های خارجی بسیار کمتر خواهد بود. بدین صورت که شما می‌توانید با پرداخت تنها ۱۲۳۹ بات برای هتل محل اقامت، ۵۱۸ بات برای غذا، ۴۳ بات برای وسایل نقلیه‌ی بین شهری، ۴۱۴ بات برای تفریح، ۱۴۸ بات برای انعام و ۲۶۰ بات برای نوشیدنی بهترین سفر خود را تجربه کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند که با خرید بلیط بانکوک و پس از رسیدن به بانکوک با رزرو هتل هزینه‌هایشان کاهش خواهد یافت سخت در اشتباه هستند زیرا در صورت عدم رضایت از محل اقامت خود ضمانتی برای بازگرداندن آن نخواهند داشت اما در صورت خرید تور شرکت کارگزاری مسؤلیت این کار را به عهده خواهد داشت و سبب می‌شود که مسافران در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. از جمله نقاط قوتی که تور‌های گردشگری دارند این است که مسافران از وجود راهنمای محلی و لیدر‌های فارسی زبان نیز بهره‌مند می‌شوند و سفر برای آن‌ها ساده‌تر خواهد شد.

اطلاعات تکمیلی سفر به بانکوک: