خلاصه مطالب

معرفی بالی

تور بالی؛ یکی از بزرگ‌ترین مجمع الجزایر در کشور اندونزی می‌توان به بالی اشاره کرد. در حقیقت بالی دو اقیانوس آرام و هند را به یکدیگر پیوند زده است. همین امر باعث شده است که آب و وای این منطقه بسیار متنوع باشد و مانند دیگر جزایر اندونزی نباشد.
تور بالی دارای خصوصیات منحصر به فردی است که با تمامی سلیقه‌ها سازگار است. بالی امروزه به یکی از فهرست‌های برتر مقصد توریست جهانی تبدیل شده است. در حقیقت جزیره بالی دارای جمعیتی حدود 3 میلیون نفر را دارا می‌باشد.

بهترین زمان سفر با تور بالی

بالی دقیقاً همانند میرهای دیگر جنوب شرق آسیا دارای دو فصل بارانی و خشک می‌باشد. در این جزیره شما شاهد دمای تقریباً ثابت خواهید بود. دمای این جزیره در حدود 21 الی 27 درجه سانتی گراد است؛ اما میزان رطوبت آن و بارش‌های آن در ماه‌های مختلف تفاوت است.

خشک‌ترین ماه‌های سال در این جزیره به اواسط تیر تا اواسط شهریور برمی‌گردد. این ماه‌ها کمترین بارش، بهترین دما و کمترین میزان شرجی بودن را حس خواهید کرد. اما همین امر باعث شده است این ماه‌ها جز شلوغ‌ترین و گران‌ترین تور بالی را به خود اختصاص دهید.
اواسط فروردین تا اواسط تیر ماه و اواسط شهریور تا اواسط مهر ماه یکی از بهترین و اقتصادی‌ترین زمان‌ها برای رزرو تور بالی می‌باشد. آبان تا اسفند ماه بیشترین بارش را به خود می‌بیند؛ در این ماه میزان تابش آفتاب چندان زیاد نخواهد بود و برای کسانی که هدف آن‌ها حمام آفتاب می‌باشد.
میزان بارش در اواسط دی تا اواسط اسفند ماه در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. البته به این نکته توجه داشته باشید که این بارش گاهی باعث آزار و مانع شدن از استفاده از امکانات خواهد شد. مجموعه دیپارول در کنار ارائه برنامه‌های مرتبط با تور بالی، خدمات تور سریلانکا را نیز ارائه می‌کند.

بهترین زمان سفر با تور بالی

بهترین مناطق برای اقامت در تور بالی

جزیره بالی در حقیقت حدود 2 برابر شهر تهران و حومه آن وسعت دارد. در نتیجه بهتر است به این فکر نکنید که می‌توانید به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن جا به جایی انجام دهید.
برای آن که شما بتوانید از جنوب به شمال بروید حدود 2 ساعت رانندگی باید داشته باشید. در نتیجه این موضوع که شما تور بالی خود را در کجای جزیره رزرو می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. مجموعه دیپارول در کنار ارائه برنامه‌های مرتبط با تور بالی، خدمات تور مالدیو را نیز ارائه می‌کند.

مناطق ساحلی اقتصادی بالی

همان طور که ذکر شد جزیره بالی بسیار گسترده است؛ علاوه بر این موضوع این جزیره با آب‌های اقیانوس محاصره شده است. سواحل این جزیره بسیار متعدد و متنوع می‌باشد. در بالی منطقه‌هایی وجود دارد که در درجه اول دارای امکانات شهری زیادی هستند.
این منطقه‌ها دارای کافه، رستوران، بار و کلاب‌های شبانی مختلفی است، علاوه بر این موضوع دارای مراکز خرید بسیار متنوعی است.
علاوه بر این موضوع مناطق ساحلی تور بالی امکان جا به جایی و سفرهای درون شهری را برای مسافران فراهم کرده است. این ویژگی‌ها علاوه بر آن که سبب رقابت شده است؛ بلکه باعث شده است که هزینه‌های آن تفاوت‌های زیادی دارند. به این نکته توجه داشته باشید که در این مناطق هتل‌های مختلف اقتصادی و لوکس وجود دارند.

اما به طور کلی می‌توان گفت فضای این منطقه‌ها از نظر بافت شهری چندان لاکچری نمی‌باشد. این منطقه‌ها دارای گردشگران بیشتری است؛ این امر باعث شده است که شلوغ‌ترین منطقه‌های بالی این مناطق باشد. برخی از بهترین منطقه‌ها برای رزرو تور بالی به شرح زیر هستند:

 • منطقه کوتا بالی
 • منطقه لگیان بالی
 • منطقه سیمینیاک بالی
 • منطقه چانگو بالی

به این نکته توجه داشته باشید که کلاب‌های ساحلی بالی عمدتاً در این منطقه‌ها واقع شده‌اند. برخی از این کلاب‌ها بسیار جذاب و اقتصادی هستند. بیشتر این کلاب‌ها در غرب جزیه بالی واقع شده‌اند و شما می‌توانید در این منطقه در کنار ساحل بنشینید و از غروب زیبای آفتاب نهایت لذت را ببرید.

 مناطق ساحلی لاکچری بالی

برخی از سواحل جزیره بالی دارای شرایط به خصوصی هستند. این دسته از سواحل علاوه بر آن که خلوت‌تر هستند؛ بلکه تعداد توریست‌هایی که در آن وجود دارد محدود به هتل‌های اطراف است. به این نکته توجه داشته باشید که رستوران‌ها و دیگر مکان‌های تفریحی بزرگسالان در آن جا چندان نخواهد بود.
برخی از نکاتی که در این بخش جزیره وجود دارد می‌توان به فاصله این منطقه با امکانات شهری اشاره کرد که بسیار زیاد است. به همین دلیل مسافران باید به امکانات و گزینه‌های اندک و لاکچری این منطقه رضایت دهند. برخی از این منطقه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منطقه نوسا دوآ بالی
 • منطقه جیمباران بالی
 • منطقه اولواتو بالی

در هنگام رزرو تور بالی در منطقه‌های ساحلی به این نکته توجه داشته باشید که برای جلوگیری از سوختگی پوست خود نکات لازمه را رعایت کنید تا در حین سفر کمترین مشکل را داشته باشید و از سفر خود لذت ببرید.

مناطق جنگلی بالی

در جزیره بالی مناطق جنگلی زیادی وجود دارد، اما می‌توان مشهورترین این مناطق به منطقه ابود در مرکز جزیره اشاره کرد.
این منطقه علاوه بر آن که دارای درختان فراوان دارای ویژگی‌هایی مانند شالیزارهای خاص، آبشارها زیبا، برکه‌ها و استخرهای طبیعی با آب‌های زمردین، رودخانه‌ها و جنگل میمون‌ها اشاره کرد. لازم به ذکر است بخش مسکونی این منطقه یک روستا می‌باشد که امکانات معمولی خواهد داشت.
اما در این منطقه شما شاهد هتل‌های سوپر لاکچری خواهید بود. معمولاً هتل‌ها در منطقه‌های دنج جنگل واقع شده‌اند. برخی از لاکچری‌ترین هتل‌های این منطقه نیز بر قله‌های کوه قرار گرفته‌اند تا چشم اندازهای بی نظیر به مسافران خود ارائه دهند. هتل‌های مناطق جنگلی بالی دارای استخرهای روباز با مناظر بسیار زیبا می‌باشد که می‌تواند چند روز مایه آرامش مسافران شود.
مناطق جنگلی در تور بالی دارای معابد ویژه‌ای است که بسیاری از افراد به سراغ بازدید از آن‌ها می‌روند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که در دست دارید با استفاده از دیپارول بهترین منطقه را انتخاب کنید و از تور بالی خود لذت ببرید.

مدارک لازم برای رزرو تور بالی

برای آن که شما بتوانید تور بالی را رزرو کرده و از آن استفاده کنید نیازمند به اخذ ویزا خواهید بود. در نتیجه مسافران این جزیره برای استفاده از منطقه‌های آن نیازمند به داشتن مدارک زیر خواهید بود تا بتوانید ویزا بالی را درخواست کنید.
برخی از اصلی‌ترین مدارک رزرو تور بالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر
 • ۲ قطعه عکس ۳*۴
 • کپی شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی و با مهر برجسته بانک 
  با ارائه این مدارک به دیپارل می‌توانید بلیت و هتل‌های مورد نظر خود را خریداری و رزرو کنید و بعد از آن با سفر به این جزیره جذاب از سفر خود لذت ببرید و آرامش را در این جزیه حس کنید.

اطلاعات تکمیلی سفر به بالی: